Adamama
תנועת הפיות הרדיקליות נולדה בסוף שנות השבעים בקליפורניה, התנועה האנטי-ממסדית, מבוססת על קהילתיות. והוקמה על ידי גברים הומוסקסואלים בארצות הברית. התנועה גדלה במקביל לתנועת זכויות הלהט”בים, כשהיא קוראת תיגר על האספקטים הפטריאכליים ועל ההתמסחרות של החיים הלהט”ביים המודרניים. האספה הראשונה התקיימה בספטמבר 1979 באריזונה. מאז, התנועה המשיכה לגדול, והפכה לרשת בינלאומית של קהילות.

 

לפני ארבע שנים, בדרך קסם אחרי הרבה מפגשים בבתי פיות אחיות בעולם התעגלו לראשונה פיות כנען. ההתעגלות המשותפת שינתה את החיים של רבים מאיתנו. יצירתה של הקהילה הניעה אותנו להתקדם לשלב הבא ולהתיישב לפני כתשעה חודשים באדמאמא כדי שגם לנו יהיה בית, הבית הראשון של קהילת פיות כנען, בית שמאפשר לנו לעוף בסביבה תומכת ומאפשרת.
בית שמאפשר לכל אחת מאיתנו להתחבר ללב שלה….

 

במעגל הגדול האחרון הובע רצון קהילתי משותף להקמת סנקצ’וארי בישראל (מקלט, מקדש ומרכז קהילתי השייך לכולם במידה שווה).

 

אנחנו רואים באדמאמא כאחד מהצעדים הראשונים למימוש החזון המשותף. לאחר שהוצגה בפני המעגל הגדול סקירה מקיפה של הפעילות והתנהלות הכלכלית של אדמאמא בתשעת החודשים האחרונים וכן תוכנית כלכלית לשנה הבאה, הגיע השבט להבנה כי ללא תמיכה משמעותית ורחבה יותר מהקהילה אדאמאמא תיסגר!

 

זה הרגע שבו אנו נקראות כחברי השבט להתכנס למעגל של הגשמה ועשיה. כדי שאדמאמא תמשיך להתקיים במתכונת הנוכחית אנחנו זקוקים למינימום של 60 עמיתים שתורמים בין 100-200 ש”ח בתשלום חודשי.

עלינו לגייס את הכסף בשבועיים הקרובים (עד תחילת יוני) כדי לאפשר את הארכת החוזה לשנה נוספת.

אנחנו מאמצים את מדיניות ה-NOTAFLOLF (או בעברית: “לא-דוחות”): ההמלצה היא שכל פייה תתרום 100 או 200 ש”ח מדי חודש כדי להניע את מעגל העמיתים. כמובן שמוזמנות לתרום בנדיבות רבה יותר, ואם את יכולה לשלם פחות אל תהססי לפנות אלינו.

 

אדמאמא היא הלב הפועם של הקהילה, ומעגל העמיתים הוא הצעד הראשון ליצירה של מקום שיתופי עבור הפיות.

בשנה האחרונה הושקעו כספים רבים והמון יזע בפעולה חלוצית משותפת כדי לייצר תשתית להגשמת חזון סנקצ’וארי שיתופי בישראל, ובכך אדמאמא מהווה גם תשתית לרעיונות ולפרויקטים של כולנו.

 

אנו קוראות לכן להצטרף למעגל העמיתים ולהגשים את החזון ! ♥ ! ♥ !

 


Adamama
 

מעגל העמיתים | שאלות תשובות

 

 

 • איך הצעד הזה מוביל אותנו לעצמאות קהילתית?
 • האם יש שקיפות לגבי ההתנהלות הכלכלית?
 • מדוע אנחנו זקוקים ל-60 חברים?
 • לאלו מטרות מיועד הכסף?
 • האם המודלים דומה להתנהלות של  מקדשים שונים בעולם?
 • עד מתי ניתן להצטרף למעגל העמיתים?
 • האם כולם צריכים לשלם?
 • מי מנהל את הכסף?
 • מדוע הוחלט במעגל הגדול לבקש סכום של 100- 200 ש”ח כסכום המומלץ להתנעת מעגל העמיתים?
 • מה זה תרבות ה”לא דוחות”?
 • לאיזה חשבון בנק או גוף עובר הכסף?
 • איזו פעילות מסחרית מתקיימת באדמאמא? ולאן הולך הכסף?
 • מה מקבלים עבור הכסף?
 • מה הזכויות של מי שמשלם?
 • האם אני עדיין צריך לשלם כשאני מגיע למפגשים וכינוסים?
 • האם אני יכולה לשלם יותר מ-200 שקלים?
 • האם אני יכולה לשלם פחות מ-100 שח?
 • האם אפשר לתרום מכישורי או שעות עבודה במקום כסף?
 • האם אני יכול להפסיק לשלם בכל עת?

 

 

מוזמנים להפנות שאלות נוספות לצוות התנעת מעגל העמיתים (לינקים לפייס) ונוסיף אותם לרשימה

על מנת ליצור בהירות שקיפות ועבודה משותפת.

 

מעגל העמיתים | שאלות תשובות

 

איך הצעד הזה מוביל אותנו לעצמאות קהילתית? בשלב זה אדמאמא עדיין זקוקה לאירוח של אירועים של קהילות אחיות ואירוח תיירותי. השאיפה היא שמעגל העמיתים יגדל באופן כזה שנוכל לבחון ולבחור את דרכי הפעולה שלנו באופן חופשי ובלתי תלוי. מעגל ניהול של אדמאמא הכולל פיות שיבחרו לקחת בו חלק, יבחן לאחר חצי שנה את המשך הפעילות.

 

האם יש שקיפות לגבי ההתנהלות הכלכלית?

שקיפות היא ערך עליון לעשיה משותפת. פעם בחודש, נתעגל לסקירה של הפעילות הכוללת סקירה של האירועים, תחזוקה תפעול והפן הכלכלי. בסוף המעגל ישלח אימייל עם הפרוטוקול המלא למעגל העמיתים.

 

מדוע אנחנו זקוקים ל-60 חברים?  להערכתנו נוכל מעורבות של לפחות כ-60 חברים שיצטרפו למעגל העמיתים בשלב ראשון וכאשר אלו יתנו סכום של 100-200 ש”ח מדי חודש נוכל לעמוד בסכום החודשי של 5500 ש”ח לו אדמאמא זקוקה מדי חודש.

 

לאלו מטרות מיועד הכסף? תשלום שכ”ד של המשק המשותף (דיירי הקבע משלמים בנפרד שכ”ד תמורת המגורים בבית), תחזוק, תפעול, פיתוח ושאר הוצאות שוטפות. בשלב זה אנחנו יוצרות בסיס לסנקצ’וארי שמתפקד במלואו בחסותן של פיות כנען ותלוי פחות בדיירי הקבע.

 

האם המודלים דומה להתנהלות של  מקדשים שונים בעולם? כן, תרבות הפיות בעולם מבוססת על אמון ועל שתוף הפעולה בין כל הפיות בשבט שמרגישות רצון להיות חלק מחזון גדול ושלם מסך חלקיו. חשוב לנו שכל פיה תרגיש בבית גם אם אין ביכולתה לשלם וכמובן אנחנו סומכות על נדיבותן של פיות שיש ביכולתן לשלם ורואות את היכולת שלהן ליצור קסם פייתי.

בחצי השנה הקרובה אנחנו נמצאים בשלב ביניים, של תהליך הפיכת אדמאמא לסנקצ’וארי פיות בכל זמן נתון. צוות פיות יבחן את אלטרנטיבות התפעול, התחזוקה והמימון של המקום לקידום המודל השיתופי ויעשה זאת בחצי השנה הקרובה לאור החלטות המעגל הגדול.

 

עד מתי ניתן להצטרף למעגל העמיתים? בשבועיים הקרובים יוכרע אם אנחנו יכולות להמשיך לקיים את הסנקצ’וארי ולהגיע ליעד הרצוי של 5500 ש”ח חודשיים ולכן אנחנו מבקשות להצטרף למעגל בשבועיים הקרובים. לאחר ההגעה ליעד מעגל העמיתים ממשיך לתפקד ולגדול ויהיה ניתן להמשיך להצטרף ולקדם אותנו לקיומו של סנקצ’וארי פיות השייך לקהילה באופן מלא.

 

האם כולם צריכים לשלם? מעגל העמיתים הוא התנדבותי והשאיפה שלנו היא ליצור מעגל רחב של אנשים שרואים עצמם שותפים לקיום הסנקצ’וארי ולוקחים עליו אחריות מלאה בלב שלם ובאהבה. ככל שרוח ההתנדבות תנכח כך תגדל האחדות בשבט.

 

מי מנהל את הכסף? לאור החלטת המעגל הגדול ענוגה תנהל את קופת העמיתים של אדמאמא על בסיס אמון ושקיפות (דווח חודשי ימסר דרך המדיות השונות). במהלך חצי השנה הקרוב יוקם צוות פייתי שיבנה תכנית תפעול, תחזוק ומימון של החווה ויפתח את  המודל השיתופי הרחב.

 

מדוע הוחלט במעגל הגדול לבקש סכום של 100-200 ש”ח כסכום המומלץ להתנעת מעגל העמיתים?
על מנת להמשיך לקיים את הסנקצ׳וארי באדמאמא אנחנו זקוקות למינימום של כ-5500 ש”ח מדי חודש. להערכת צוות ההתנעה, כאשר 60 חברים יתרמו את הסכום המומלץ נגיע לסכום הרצוי. אנחנו מאמינות שבתוך שבועיים נוכל להגיע לרף העשייה המשותפת של כ-60 איש.

 

מדיניות ה”לא-דוחות”?
קהילת הפיות מאמינה ביכולת השבטית ליצירה משותפת של עולם חדש ולשיתוף פעולה חופשי בין פיות.
מכיוון שכך אנחנו מאמינות ברצון החופשי של כל פיה לתרום לחזון הקמת סנקצ’וארי פיות מבחירה ואחריות מלאה. לכן, כל פיה מוזמנת לתרום למעגל כראות עיניה, נשמח לכל השתתפות.

עם זאת נשמח שכל פיה תבדוק עם עצמה כמה היא יכולה ומוכנה לתרום לחזון הקמת סנקצ’וארי והצעדים הראשונים באדמאמא מתוך ידיעה שאנו זקוקות לסכום של כ-5500 ש”ח מדי חודש כדי להמשיך במתכונת הנוכחית, ואף יותר כאשר נרצה לעבור למתכונת סנקצ׳וארי.

 לאיזה חשבון בנק או גוף עובר הכסף?

בחודשים האחרונים אנחנו עובדים על מנת להקים עמותה וחשבון יעודי לשימוש קהילת הפיות בפרוייקטים השונים. עד שתוקם עמותה אנו משתמשים בחשבון בנק עסקי שמשמש את אדמאמא לפעילות המסחרית בחודשים האחרון. הפעילות בחשבון אדמאמא הוצגה במעגל הגדול, ותמשיך להיות שקופה למעגל העמיתים ולקהילה.

 

איזו פעילות מסחרית מתקיימת באדמאמא? ולאן הולך הכסף?

באדמאמא מתקיימת פעילות מסחרית: כגון – אירוח קהילות אחיות ואירוח לקהל הרחב. הכסף עובר באופן בלעדי לקופה המשמשת אך ורק לפיתוח ותחזוק המשק של אדמאמא.
במסגרת הפרויקטים מופרש סכום לניהול הפרוייקט ולהוצאה שלו לפועל. אנחנו מעודדות כל פיה ליזום וליצור פעילויות נוספות – זו בדיוק הסיבה שאדמאמא חשובה לנו כקהילה.

 

מה מקבלים עבור הכסף? מעגל העמיתים הוא הגשמה של חזון שיתופי של סנקצ’וארי פיות בארץ.
בהשתתפותך במעגל את לוקחת חלק פעיל ביצירת בית וסנקצ’וארי לפיות ישראל. זהו הבית שלך. זה המקום שבו אנחנו יכולות להיות מי שאנחנו, לבטא את עצמנו, לקיים כינוסים, לשבת סביב המדורה ולקיים מעגלי לב ועוד. זהו גם המקום שבו אנחנו מאחסנות את כל הציוד שלנו לכינוסים.

 

מה הזכויות של מי שמשלם? אנחנו מציעות כאן מודל יחודי שבו כל פיה נותנת כפי יכולתה בכסף ובאנרגיה ולכן אין זכויות מיוחדות למשתתפת במעגל העמיתים מלבד הידיעה כי תמיכתה מקדמת את מימושו של חזון פייתי שבו יש מקום לכל פיה באשר היא.

 

האם אני עדיין צריך לשלם כשאני מגיע למפגשים וכינוסים? כן, יש בקשה לשלם בכינוסים סכום נוסף במסגרת מדיניות ה-NOTAFLOF   
NO ONE IS TURNED AWAY FOR LACK OF FUNDS
כך שאם את משתתפת במעגל העמיתים את עדיין מוזמנת לשלם בכינוסים כפי יכולתך. הסכום המומלץ ליום בכינוס נעשה לאחר חישוב של עלויות השבט בתנאים הקיימים הכוללים לטובת אוכל, הוצאות שוטפות וציוד חדש (גם לפעילויות פייתיות שמחוץ לאדמאמא). נדיבותכן היא זו שמאפשרת את מדיניות ה״לא-דוחות״.

 

האם אני יכולה לשלם יותר מ-200 שקלים? בוודאי, נשמח לכל תרומה נדיבה לפי יכולתך. אנחנו מבקשות 100 או 200 שקלים כי להערכתנו זה הסכום שיעניק לנו את היעד הנדרש כרגע.

 

האם אני יכולה לשלם פחות מ-100 שח? כן, בהחלט. אנחנו מבקשות להשתדל לשלם סכום של 100 ש”ח ומעלה על מנת להגיע ליעד הנדרש אבל אנחנו מודעות לעובדה שלפיות שונות יש זמינות שונה של זוזים ואנחנו גם מעריכות נתינה בסנקצ׳וארי בזמנכן, האנרגיות שלכן ועצם נוכחותכן איתנו! אנא שלמי כפי רצונך ויכולתך.

 

האם אפשר לתרום מכישורי ומזמני במקום כסף?

כן, בהחלט.

אנחנו מעריכים כל תרומה באשר היא. אך אם זאת, במצב הנוכחי, דרושה התגייסות כלכלית ממשית להמשך קיומה של אדמאמא.

 

האם אני יכול להפסיק לשלם בכל עת? כן, בהחלט. ההשתתפות במעגל העמיתים היא מרצון מלא ובמידה ותחליטי להפסיק לשלם את הכסף כל שיש לעשות הוא לבטל את הוראת הקבע ולעדכן אותנו. נשמח להבין אתך מדוע בחרת להפסיק להשתתף במעגל העמיתים.

 

מוזמנים להפנות שאלות נוספות לצוות התנעת מעגל העמיתים (לינקים לפייס) ונוסיף אותם לרשימה

על מנת ליצור בהירות שקיפות ועבודה משותפת.